Telefon

+420 731 478 880

E-mail

jsemsen@post.cz

Náš sentým

Lenka Svobodová

hlavní koordinátorka

Jsem zakladatelkou spolku JsemSen (spolu s 11 seniory). Pracuji na Fakultě sportovních studií a část mého pracovního vytížení tvoří výzkumné projekty zaměřené na pohybovou aktivitu seniorů. Propojení vědeckých poznatků, osobní kontakt se seniory a spolupráce se studenty je to, co mě naplňuje a těší. Mezi mé nejoblíbenější aktivity se seniory patří letní tábory. Poctivě dodržuji táborový režim včetně poledního klidu. A senioři? „Letí“ z oběda, aby si mohli v mezičase zahrát volejbal, ping-pong a kroket 😀 Moji zálibu, aktivně trávit čas se seniory, sdílí i mé tři dcery. Co víc si přát ☺

Aneta Svobodová

garant odbornosti zdravotního cvičení

Již od malička jsem měla blízko ke sportu, což mě později přivedlo ke studiu fyzioterapie. V dnešním světě, kde nám chybí dostatek přirozeného pohybu, je velmi těžké najít jakousi rovnováhu mezi pracovními povinnostmi a potřebami vlastního těla. Baví mě pomáhat lidem porozumět svému tělu, jeho potřebám a předejít tak bolestem pohybového aparátu. Sama aktivně sportuji a tak mne občas nějaké to bolavé rameno či záda neminou. Také proto vím, jak důležité je správně a pravidelně cvičit, i když nás zrovna nic nebolí. Cvičení a setkávání se se seniory je jednou z mých nejoblíbenějších aktivit. Nejvíce si na nich vážím jejich nadhledu a otevřenosti k novým věcem. Vždy mě dokáží překvapit, jak rychle se něco naučí. Pokud platí, že starými se staneme až tehdy, kdy se přestaneme učit novým věcem, obávám se, že naši senioři nikdy nezestárnou. ☺

Jana Kubrická

angličtina

Ahoj! Jmenuju se Jana a učím angličtinu. K výuce seniorů jsem se dostala přes kolegyně z Fakulty sportovních studií – tak dlouho jsem poslouchala jejich inspirativní historky z hodin pro seniory, až ve mně uzrála myšlenka přidat k fyzickému tréninku také výuku cizího jazyka. Lekce angličtiny pro seniory jsou pro mě něco jako vstup do vrcholového sportu, a to už jsem učila fyziky, geology a porodní asistentky! S kolegyní Markétou, se kterou na SEN angličtině spolupracuji, doufáme, že naše hodiny budou aspoň z části tak osvěžující a omlazující, jako jsou ty sportovní. Našim cílem totiž není výkon, ale well-being and fun!

Markéta Dudová

angličtina

Ahoj, jmenuju se Markéta. S výukou seniorů sice nemám moc zkušeností, ale když jsem měla tu čest učit seniory v mých kurzech angličtiny, vždycky patřili k nejmilejším studentům, se kterými byla velká legrace. Dlouho jsem si proto přála učit kurz výhradně pro seniory. Dalším impulzem byla má kolegyně Jana, jejíž zážitky s výukou seniorů na táborech, kde kombinuje pohyb, angličtinu a zábavu, mě přesvědčily, že bych to taky chtěla zkusit. Těším se na Vás na našich hodinách angličtiny!

Petr Vajda

Silový a kruhový trénink

Ahoj, jmenuji se Petr. Už od raného dětství jsem se věnoval sportu a láska k pohybu mě nakonec přivedla až na fakultu sportovních studií, kde jsem vystudoval doktorské studium. Moje přesvědčení, že je potřeba rozvíjet tělo i mysl, mě navíc motivovalo ke studiu psychologie. Přestože se v poslední době více věnuji právě psychologii, dobrý trénink se seniory nikdy neodmítnu. Radost a energie, se kterou cvičí, mě velmi inspiruje a jsem rád, že mohu být součástí tak úžasného kolektivu.

Andrea Martincová

silový, kruhový a balanční trénink

Ahoj, já jsem Anďa, narodila jsem se se sportem v žilách a momentálně se nejvíc věnuji cyklistice. Pokud mě zrovna nepotkáš venku, jak šlapu do pedálů, budu nejspíš na fakultě sportovních studií v Brně. Studium výživy mě zaujalo natolik, že zde i nadále působím na doktorském studiu, díky kterému jsem se dostala k možnostem cvičení se seniory. Také jsem asi jediná výživářka, co si kapučíno sladí třemi cukry a nestydím se za svoji slabost pro arašídy v čokoládě 🤩

Kateřina Vašíčková

silový, kruhový a balanční trénink

Jmenuji se Kačka, a přestože se věnuji CrossFitu a vzpírání, přidala jsem do týmu cvičení se seniory. Všechen pohyb má totiž jedno společné – potřebu zdravého a funkčního těla. Moje cesta ke sportu nebyla přímá, nejprve jsem vystudovala kytaru a chtěla jsem být muzikantkou. Nakonec tomu ale osud chtěl jinak, a tak jsem se ocitla na fakultě sportovních studií, kde jsem vystudovala trenérství a pedagogiku, a v současnosti jsem studentkou doktorského studia.

Lucie Hanousková

kruhový a balanční trénink, tanec

Ahoj, jmenuji se Lucie a jsem studentkou fakulty sportovních studií v Brně. Mou velkou vášní se stalo lezení, tudíž nejvíce šťastnou mě můžete najít venku v přírodě na skalách. Sport však byl mou součástí odjakživa a jsem moc ráda, že mám příležitost šířit tuto radost z pohybu i dál. Jsem věčný sluníčkář a optimista, takže se s úsměvem těším na setkání s Vámi!

Nikola Stračárová

kruhový a balanční trénink

Ahoj, jsem Nikola. Od mala jsem mnohem raději běhala po venku, než seděla ve škole. Protože jsem si nemohla vybrat, jaký sport by mě bavil nejvíc, rozhodla jsem se dělat vše na fakultě sportovních studií. Líbilo se mi tu natolik, že nyní studuji doktorandské studium. Mám ráda práci s lidmi. Ráda komanduju a díky tomu, že mám opravdu silný hlas, práce se skupinami pro mě byla jako stvořená. Najít mě můžete v zimě na svahu se snowboardem nebo lyžemi a v létě na moři nebo na horách. Chtěla jsem jet kdysi dávno na olympiádu v in-line rychlobruslení, ale tento sport zatím není zařazen. 🙂

Kateřina Jenčíková

kruhový a balanční trénink

Ahoj, jmenuji se Kačka. Sportu se věnuji od malička, a to nejvíc volejbalu, který si mě získal především týmovým duchem a společným cílem. Dobrých lidí a věcí jsem se naučila v životě držet, proto jsem se rozhodla pokračovat na fakultě sportovních studií MU a jít na doktorské studium. Kromě toho, že sport má spoustu podob a já ho ráda předávám dál, tak miluju cestování, sklenku dobrého vína a poslední dobou mě těší i pěstování pokojovek :).